- Kuchnia bez VAT - https://www.kuchniabezvat.pl -

Muffinki kawowe z lukrem

Jak może zauważyliście bardzo lubię kawę, ostatnio było ciasto kawowe [1], dziś będą kawowe muffinki z lukrem, a w zanadrzu mam jeszcze kawowe ciasteczka z Reese’s. W Dniu Kobiet przepis ten kieruję do wszystkich mężczyzn, żeby zrobili nam trochę przyjemności i przygotowali w kuchni coś sami ;-) Muffinki nie powinny sprawić trudności nawet tym którzy na co dzień robią tylko tosty ;-) Tak więc Panowie… do roboty!

Składniki

Muffinki

Lukier

Wykonanie

W jednej misce mieszamy składaniki suche, cukier, mąkę, kakao, sól, sodę i proszek do pieczenia. W drugiej mokre, jajka, olej i mleko. Łączymy składniki suche i mokre, na koniec wlewamy ciepłą kawę i ekstrakt z wanilii. Całość dokładnie mieszamy (ciasto będzie rzadkie). Formę do muffinek wykładamy papilotkami które napiełniamy do 2/3 wysokości. Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 180 °C przez 20 minut (do suchego patyczka). Babeczki dekorujemy lukrem kawowym.

Lukier

Cukier puder łączymy z kawą i dodajemy mleko. Całość energicznie mieszamy aż uzyskamy gęsty lukier (jeśli jest za gęsty, dodajemy odrobinkę mleka a jeśli za rzadki cukier puder).