- Kuchnia bez VAT - https://www.kuchniabezvat.pl -

Sałatka z rukoli, mozzarelli i szynki szwarcwaldzkiej

Wszystkiego dobrego w nowym roku!!! który zaczniemy lekko i zdrowo, sałatką z rukoli, mozzarelli i szynki szwarcwaldzkiej. Ostatnio mało pisałam, przede wszystkim ze względu na okres świąteczny a przy okazji łapałam każdą chwilę z ostatnich dni „moich wakacji” ;-) bo już za kilka dni wracam do pracy po dłuższej przerwie gdzie czekają mnie nowe wyzwania, więc chciałam naładować swoje baterie na 100% ;-) Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać obecne tempo rozwoju bloga pomimo nowych obowiązków, ale dla większej motywacji możecie częściej mnie zaczepiać w komentarzach lub fb ;-)

Sałatka jest lekka i delikatna, najlepiej smakuje z gorącą bagietką czosnkową i lampką wina. Jeśli potrzebujecie „trochę odpoczynku” od ciężkich potraw to jest to właśnie propozycja dla Was ;-)

Składniki (2 porcje)

Dressing

Wykonanie

Rukolę myjemy, osuszamy i układamy na talerzach. Wrzucamy pokrojoną w piórka cebulę, przekrojone na pół pomidorki i mozzarellę. Dorzucamy oliwki i pokrojoną w paseczki, zrolowaną szynkę. Składniki dressingu umieszczamy w kubku i mieszamy. Sałatkę polewamy dressingiem tuż przed podaniem.