środa, 14.05.2014 r.
Sałatka z rukoli i suszonych pomidorów

Sałatkę z rukoli i suszonych pomidorów podpatrzyłam ostatnio u znajomego na grillu. Na początku nie mogłam się za bardzo do niej przekonać z powodu suszonych pomidorów… ale rukola którą uwielbiam wzięła górę i nałożyłam sobie małą porcję. Okazało się, że suszone pomidory w połączeniu z rukolą tworzą idealny duet. Sałatka jest bardzo prosta, składa się z trzech składników, zastanawiałam się jaki był dressing i ku memu zdziwieniu została użyta jedynie oliwa w której znajdowały się suszone pomidory. :)

Sałatka z rukoli i suszonych pomidorów

Składniki

Nie podaję gramatury ponieważ w tej sałatce sami musicie zdecydować który składnik ma dominować (ja użyłam 100 g rukoli, 10 pomidorków koktajlowych, pół słoika suszonych pomidorów)

  • rukola
  • pomidory koktajlowe
  • pomidory suszone w oliwie (oliwa posłuży za dressing)

Sałatka z rukoli i suszonych pomidorów

Wykonanie

Rukolę myjemy, osuszamy i przekładamy do miski. Pomidorki koktajlowe myjemy, kroimy na 4 części i dodajemy do rukoli. Suszone pomidory dodajemy w całości lub kroimy w paseczki. Całość mieszamy i dodajemy oliwę w której były suszone pomidory, odstawiamy do przegryzienia smaków (mam takie wrażenie, że im dłużej stoi, tym lepiej smakuje) ;-)

Wydrukuj
Kategoria: Przepisy, Sałatki, Witaminki
Tagi: , , ,